یکی از پروژه های در حال اجرای شکت کشت و صنعت و دام کاهو پرورش کبک و قرقاول میباشد که در ادامه به جزئیات آن میپردازیم.
ابتدا به آشنایی بیشتر با ویژگی های حیرت انگیز این پرندگان میپردازیم:

قرقاول-pheasant
قرقاول

قرقاول با نام علمي فازيانوس كليچيكوس و نام انگليسي فزنت متعلق به خانواده فازيانيدها، راسته مرغ سانان از رده پرندگان مي باشند. اين پرنده در زبان محلي تورنگ يا تيرنگ ناميده مي‌شود. قرقاول از جمله پرندگان بومي و نادر در ايران است که در مراتع و بوته زارها زندگي مي‌کند.
قرقاول هاي ماده، رنگ پرها نخودي تيره با لكه هاي قهوه اي است و شباهت زيادي با رنگ محيط دارد اين رنگ باعث مي شود كه قرقاول هاي ماده در طول دوران طولاني خوابيدن روي تخم ها و زمان پرورش دادن جوجه ها از ديد دشمنان پنهان بمانند.
قرقاول ها، پاهاي بلند و قوي دارند كه مي توانند به مدت طولاني بدوند و اگر خطر نزديك شود قادر به پرواز مي باشند اما پرواز طولاني ندارند و پس از يك پرواز كوتاه به زمين مي نشينند و خود را در ميان بوته ها پنهان مي كنند. طول بدن اين پرنده كمتر از یک متر است و وزن نر آن به ۵/۱ كيلوگرم مي رسد.
گونه‌هاي قرقاول در ايران
قرقاولهاي ايران همه از يک گونه‌اند ولي با توجه به پراکندگي جغرافيايي و تفاوتهاي ظاهري برخي آنها را به ۴ زير گونه تقسيم مي‌کنند:
• قرقاولهاي ارسباران و دشت مغان
• قرقاولهاي تالش از آستارا تا چالوس
• قرقاولهاي گلستان از بابل تا گلستان
• قرقاولهاي سرخس و حوالي رودخانه مرزي هريرود

اهداف تحقيقات قرقاول در ايران
عمده اهداف پرورش قرقاول در ايران ايجاد پرورشگاه هاي مناسب و مزارع مادر براي توليد تخم هاي نطفه‌دار ، رها سازي تعدادي از اين پرنده در مکانهايي که نسل اين پرنده در حال انقراض است، حفظ ذخائر ژنتيکي کشور، جذب توريست و شکارچيان به مناطق ديدني و بکر کشور ، تهيه قرقاول براي باغ وحشها به منظور بازديد عموم مي‌باشد.

کبک-partridge
کبک

کبک Alectoris chukar در لهجه های مختلف فارسی به آن خاسه کو، زرج، ژرژ، کو، کوک می گويند. اين پرنده در شرايط پرورشی عموماً ۴۰۰ تا ۶۰۰ گرم وزن دارد. در شرايط طبيعی وزن کبک نر بالغ (سويه ايرانی) از ۵۱۰ تا ۸۰۰ گرم و وزن کبک ماده بالغ از ۴۵۰ تا ۶۸۰ گرم متغير است. اندازه اين پرنده ۳۱ تا ۳۵ سانتيمتر می باشد که اندازه پرنده نر بزرگ تر است. ترکيب پرها در هر دو جنس نر و ماده يکسان است. رنگ اين پرنده قهوه ای مايل به خاکستری در بالای بدن و زرد کمرنگ در قسمت شکم است. يک خط سياه از قسمت جلوی سر آغاز شده و پس از انشعاب و عبور از چشم ها و گردن، در قسمت بالای سينه تمام شده و سر و سينه خاکستری پرنده را از قسمت سفيد رنگ گلو جدا می کند. پهلوی پرنده با ترکيبی از رنگ سياه و شاه بلوطی متمايل به سفيد پوشانيده شده است و پرهای انتهايي بال به رنگ شاه بلوطی هستند. منقار، لبه پلک ها، ساق و پاهای کبک بومی ايران به رنگ صورتی تا قرمز سير هستند. وجود يک سيخک کوچک در قوزک پا معمولا از مشخصات جنس نر اين پرنده است.
در دنیا ۳ نوع کبک به نامهای چوکار، صخره‌ای و پا قرمز اروپایی یافت می‌شود. نوع چوکار بیشتر در خاورمیانه و ایران یافت می‌شود و دارای پاهای کوتاه و نوک کوتاه می‌باشد. نوع نر آن دارای طوق پر‌رنگ‌تر و ضخیم‌تر نسبت به نوع ماده است. همچنین نر آن بر روی پای خود برآمدگی بزرگتری نسبت به نوع ماده دارد. جنس نر دارای آواز خوش و نسبتاً بلند است که در فصل جفت گیری بلندتر می‌شود. قد پرنده حدود ۳۵ سانتی متر و تغذیه آن در طبیعت دانه گیاه و حشرات و در سیستم صنعتی از کنسانتره فرموله شده است. تعداد تخمهای پرنده ماده به ۸۰ عدد در سال می‌رسد.

بلدرچینQuail
بلدرچین

بلدرچين يك نوع از گونه‌هاي مختلف طيور و از كوچكترين پرنده‌هاي حلال گوشت مي باشد که به تازگي در كشور ما مورد توجه قرارگرفته است. بعضي‌ها به بلدرچين به دليل نوع صدا و آوازش «بدبده» مي‌گويند. بعضي‌ها نيز اين حيوان را به نام كرك مي‌شناسند. بلدرچين‌ها در طبيعت، بيشتر در كشتزار غلات و زمين‌هاي ناهموار و ميان علفزارها زندگي مي‌كنند. هنگام زمستان نيز در دسته‌هاي بزرگ جمع شده و مهاجرت مي‌كنند . بلدرچين‌هاي وحشي كه در طبيعت زندگي مي‌كنند هفت تا دوازده عدد تخم مي‌گذارند که اين تخمها بعد از شانزده تا بيست و يك روز باز شده و جوجه‌ها از آنها خارج مي‌شوند.
گوشت و تخم بلدرچين براي مردم ارزش غذايي و حتي دارويي دارد و بعضي عقيده دارند كه با خوردن گوشت و تخم بلدرچين احساس سلامت و جواني مي‌كنند.
همانطور که همگي مي دانيم بدن ما به غذاهاي مختلفي نياز دارد و يكي از مواد مهمي که بايد در غذاي روزانه ما وجود داشته باشد، پروتئين است. اين ماده براي رشد و سلامت بدن بسيار ضروري است. پروتئين هم در غذاهاي گياهي و هم در غذاهاي حيواني كه انسان مي‌خورد، وجود دارد.
گوشت طيور به عنوان يك منبع پروتئين حيواني اهميت زيادي داشته و بسيار مورد توجه انسان است.
همگام با توسعه اين صنعت و عرضه گوشت بلدرچين، بازارهاي مصرف گوشت و تخم آن نيز پيشرفت قابل ملاحظه اي پيدا کرده و با توجه به ارزش غذائي گوشت و تخم آن و بالا رفتن آگاهي هاي عمومي در زمينه تغذيه انتظار آن مي رود که استقبال عمومي از محصولات بلدرچين روز به روز افزايش يابد.
در چند دهه گذشته نژاد خاصي از بلدرچين که در آن زمان از معروفيت خاصي برخوردار نبود، به نام بلدرچين ژاپني (coturnix coturnix japonica) بعنوان يک راه چاره جهت تخفيف شدت کمبود پروتئين، بويژه در کشورهاي در حال توسعه، معرفي گرديد که با توجه به ويژگيهاي منحصر به فرد خود توانست خيلي زود چه در بخش توليد و چه در بحث مصرف به جايگاهي مهم دست يابد به گونه اي که هم اکنون پرورش بلدرچين بعنوان صنعتي سود آور و پر بازده در سراسر جهان شناخته شده است و ويژگيهائي نظير: رشد سريع، سن بلوغ جسمي و جنسي پائين، فاصله نسلي کوتاه، ميزان تخمگذاري بالا، کيفيت عالي محصولات توليدي و ويژگيهاي غذائي گوشت و تخم، آنرا به يکي از پر طرفدارترين رشته ها نموده است به طوريکه در حال حاضر گوشت و تخم بلدرين تنها در رستورانهاي درجه يک و گرانقيمت بعنوان خوراکي لذيذ و گرانقيمت عرضه نمي شود بلکه گوشت و تخم اين پرنده با توجه به قيمت ارزنده و کيفيت مناسب، در ميان عام مردم نيز با استقبال خوبي مواجه شده و تقريبا از هر ۱۰ نفر يک نفر گوشت بلدرچين را در سبد غذائي خود دارد.

kahoo22

اخبار مرتبط